Pytania, na które warto znać odpowiedzi.

Który Pakiet Filmowy jest dla nas?

Jeśli organizujecie nieduże wesele w niewielkiej sali, można rozważyć jednego operatora. Przy niedługiej formie film będzie udany i ciekawie zrealizowany. Jeśli jednak na swoje wesele zamierzacie zaprosić większą liczbę gości i oczekujecie dłuższego filmu, warto zdecydować się na opcję dwóch operatorów. Praca zespołowa operatorów pozwoli na pozyskanie świetnych ujęć, które po zmontowaniu utworzą niepowtarzalny efekt, upodabniając Wasz film do filmu telewizyjnego lub kinowego.

Dlaczego dwóch operatorów?

W odróżnieniu do realizacji filmu fabularnego, podczas dnia ślubu prawie niczego nie można powtórzyć, więc aby zmontowany film nabrał walorów profesjonalnej produkcji warto zadbać o ujęcia z różnych stron w tym samym czasie. Tego dokonać może jedynie zespół operatorów dysponujących kilkoma kamerami. Na przykładzie przysięgi łatwo sobie wyobrazić jak wygląda to na filmie - jeden kadr ukazuje oboje młodych i księdza, a drugi zbliżenia na twarze, ręce lub reakcje rodziców. Takie przedstawienie tego momentu jest dużo atrakcyjniejsze. Podobnych przykładów można wymieniać całe mnóstwo.

Czy możemy zamówić film i zdjęcia w pakiecie?

Tak, to najlepsza i najkorzystniejsza finansowa dla Was opcja. Wraz z naszym fotografem przygotujemy świetny film i udane zdjęcia bez "walki" o lepsze ujęcia, co często się zdarza gdy pracujemy z nieznanym nam fotografem. W tej opcji możecie dodatkowo liczyć na korzystniejszą cenę, a ewentualne koszty dojazdu będą jedne dla całej ekipy.

Kiedy zaczyna się praca ekipy AMADEOFILM?

W zależności od zamówionego pakietu, w dniu ślubu pozostajemy do Waszej dyspozycji przez 11-13 godzin. Pracę najczęściej zaczynamy około dwunastej i kończymy około pierwszej z chwilą zakończenia oczepin. To wystarczający czas na zarejestrowanie wszystkich ważnych i oficjalnych chwil tego dnia, a i szalona zabawa też się w tym zawrze.

Dlaczego plener w innym dniu, niż dzień ślubu?

Wiele razy udało się nam zarejestrować świetne ujęcia plenerowe w dniu ślubu, ale najlepsze efekty osiągamy gdy na sesję umawiamy się już po ślubie. Czas trwania takiej sesji to dwie, do trzech godzin, a tyle żadna z Par w dniu ślubu nie jest wstanie nam poświęcić.

Ile trwa gotowy film?

Zastanówcie się czy oczekujecie atrakcyjnego filmu stawiającego na przemyślane ujęcia, czy chcecie bardziej relacji z dnia ślubu. Według nas optymalna długość to 45-75 minut, ale śmiało mówcie o swoich oczekiwaniach. Skoro płacicie, to macie prawo wymagać. Dłuższy nie jest droższy, a krótszy nie jest tańszy :)

Czy dostaniemy surowy materiał?

Tego obiecać nie możemy. Operatorzy podczas pracy dbają o pozyskanie materiału, który dopiero podczas montażu nabierze właściwego kształtu. Surowy materiał pobrany bezpośrednio z kamery nie nadaje się do oglądania, ponieważ jest w nietypowym formacie, jest bez koloru, kontrastu i niekiedy praktycznie bez dźwięku. To wszystko powstanie podczas edycji. Zresztą, czy zamawiając weselny tort pytacie o skorupki od jajek i ścinki ciasta :) ?

Ile otrzymamy zdjęć?

Usługę przekazujemy w formie stu wywołanych zdjęć w formacie 15X21 opakowanych w pamiątkowe pudełko, lub w postaci okazałej fotoksięgi. Dodatkowo w myśl zawartej umowy otrzymujecie obrobione pliki jpg gotowe do wywołania w ilości minimum 350 szt. W praktyce zdjęć z udanej imprezy powstaje około 600 i tyle otrzymacie.

Jak wygląda kwestia rezerwacji?

Jedyną pewną opcją rezerwacji jest zawarcie umowy i wpłata zadatku. W wyjątkowych przypadkach bez umowy rezerwujemy termin na kilka dni w celu wcześniejszego dopięcia przez Was umowy z salą, lub zespołem.

Kiedy należy rezerwować termin?

Nikogo nie pośpieszamy, ale jak najszybciej. Jeśli macie już wybraną salę i zespół, to warto podpisać umowę z nami. Inaczej może Was ktoś ubiec, a tego byście nie chcieli.

Czy musimy osobiście zawierać umowę?

Czasy się zmieniają i obecnie duża ilość Par Młodych zawiera umowy drogą elektroniczną. To wygodna i bezpieczna forma. Osobiście spotkamy się bliżej dnia ślubu. To wtedy omówimy szczegóły realizacji.

Czy wesela w piątki są tańsze?

Bez względu na dzień tygodnia pracujemy z tym samym zaangażowaniem chyba, że pozwolicie nam na więcej luzu np nie oczekując naszej obecności na przygotowaniach lub oczepinach. Wtedy oczywiście możemy negocjować cenę.

macie dodatkowe pytania?

Śmiało piszcie lub dzwońcie. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Kontakt